Mit tart a legfontosabbnak a PFS-Partners csapata? A legilletékesebb, János Zsolt, a cég vezetője erről is tájékoztatja a szervuszausztria.hu olvasóit.
Természetesen e pénzügyi tervezés átfogó tanácsadást jelent – jegyzi meg előjáróban. A négy alappillér, a likviditás minden piaci – és élethelyzetben, a biztonság, a vagyon és az előgondoskodás központi szempont az elemzésekben és a pénzügyi összefüggések áttekintésében. A szakember azt is elárulja, hogy az egyes pénzügyi termékeket sokáig konkrét koncepció nélkül árusították. Ma már tudott, hogy ennél többről van szó. Sok kérdést kell megválaszolni és figyelembe venni a megfelelő portfolió-stratégia kiválasztása előtt.
Részletek
A tanácsadás egyebek között a következőkre terjed ki:
- az egyéni pénzügyi és vagyoni helyzet elemzése és tervezése;
– a meglévő vagyon összetételének optimalizálása, új stratégiák kidolgozása;
– az üzemgazdasági és pénzügyi eszközök, illetve a privát-mérleg- és likviditás; előrejelzése, a kockázati és hozam-módszerek valamint alternatíváik hasznosítása szimuláció útján;
– az eredmények dokumentálása írásbeli szakvéleményben;
– rendszeres up-date, az úgynevezett ABS elv alapján (elemzés-tanácsadás-szolgáltatás)
János Zsolt arról is biztosít, hogy mindig az ügyfél dönti el: pénzügyei teljes szerkezeti elemzését és tervezését választja-e, avagy résztervezés keretében csupán a négy terület egyikére összpontosít.
Az egyéni jövőre vonatkozó elképzelések olyan egyediek, mint maga az ember – magyarázza a koncepciót. Valamennyiünk jövőjét a múltban szerzett tapasztalataink, jövendő céljaink és vágyaink alakítják. Kétségkívül vannak előre nem látható események, amelyek jelentős hatással vannak az egyéni kilátásokra. Örök emberi vágy előrelátni a jövőt – de hát ez sajnos ma sem lehetséges. A konkrét terv azonban biztonságot nyújt és irányt ad a jövőre –ráadásul egyénre szabva.
A kérdések kérdése
Mennyi időt szentel Ön vagyonának?
Sok cél és vágy szorosan összefügg az egyéni pénzügyekkel – az ingatlan szerzéstől a megszerzett vagyon rendezett továbbadásáig. Ennek megvalósításához szükség van a pontos tervezésre és sokszor bátor döntésekre. Nem egyszer az idő és a szakértelem hiánya az akadálya annak, hogy szembenézzünk ténylegesen a saját pénzügyi helyzetünkkel – figyelmeztet a tanácsadó. Ennek következtében elveszíthetjük az áttekintést, a hozamok csökkennek, legrosszabb esetben elmarad a kitűzött célok elvárt mértékű teljesülése. Ezzel együtt nőnek a költségek és a kockázat.
A megoldás
A kompetens szakember által személyre szabott pénzügyi tervezés jelenthet kiutat. A PFS- Partners ebben segítséget kínál.
A PFS pénzügyi tervezésének világosan körvonalazott céljai vannak. Ez a következők:
1. Biztosítani a vagyoni viszonyok áttekinthetőségét.
2. A pénzügyek optimalizálása, új stratégiák kialakítása.
3. Felkészülés a nem várt eseményekre, a meglévő értékek biztosítása ilyen helyzetben.
4. Az ügyfelet elkísérni pénzügyi életében és időben reagálni a gazdasági és magánéletében adódó változásokra.
János Zsolt tapasztalatai szerint az ügyfelek számára fontos, vajon még ki mindenki tudhat pénzügyi helyzetéről. Nos, a PFS-Partners kellő figyelemmel és diszkrécióval jár el, egyénre szabott válaszokat ad a kérdésekre és a megbízóval közösen dolgozza ki a személyes pénzügyi stratégiát.
Az egész több mint az egyes részek összessége. A vagyon stratégiát igényel, és e tekintetben nincs különbség aközött, hogy a vagyon felépítéséről, kezeléséről vagy átadásáról van szó.
S hogy miként dolgoznak a szakemberek?
A PFS-Partners munkatársai
- minden vagyontárgyat elemeznek és beiktatják a teljes képbe;
– a vagyont a pénzügyi célok (ingatlanszerzés, az utódlás rendezése, stb.) szerint strukturálják;
– az ügyfél befektetéseit a hozam és az adók figyelembevételével optimalizálják.
Sok a félreértés a likviditás fogalmáról. Ez maga a pénzügyi szabadság, ami annyit jelent, hogy az egyén a megfelelő időpontban készpénzzel rendelkezik, miközben tőkéjét rentábilisan növeli.
Ennek biztosítása nem egyszerű. János Zsolt és munkatársai tudják a megoldást.
A bevételeket szembeállítják a kiadásokkal és kivetítik a jövőre;
Időben feltárják, és szükség esetén megszüntetik az esetleges likviditási hiányokat;
Felülvizsgálják, és optimalizálják a meglévő és tervezett pénzügyi koncepciókat;
Betekintést teremtenek a vállalati és magánéleti összefonódásokba.
Az sem titok, hogy az egzisztenciális kockázatok a teljes életmódot megváltoztathatják. Ilyen érzelmi kihívást is jelentő pillanatokban jó, ha legalább a pénzügyek rendben vannak.
A szakember ennek érdekében vázolja az egzisztenciális kockázatok (betegség, munkaképesség elvesztése és halál) pénzügyi következményeit és kidolgozza a megfelelő koncepciót a család és az értékek védelmére.
János Zsolt minden alkalommal felhívja a figyelmet az előgondoskodás szükségességére hiszen tudja, milyen áhított cél a megszokott életkörülmények megőrzése a nyugdíjas korban és nyugállományba vonulás időpontjának szabad megválasztása.
Nem lehetetlen a feladat – hívja fel a figyelmet. Ehhez sem árt a szakértői segítség, hiszen a tanácsadó
- a bevitt értékek és a nyugdíjelvárások figyelembevételével felméri, milyen lesz az illető anyagi helyzete;
– létrehozza és rendszeresen karbantartja az egyéni előtakarékossági portfoliót;
– optimalizálja a vagyonstruktúrát a nyugdíjas lét megváltozott körülményeinek megfelelően (osztalékfizetés, kockázat).
De nem csak a fent felsoroltak tartoznak a tanácsdadásból származó előnyök közé – teszi hozzá. Kiemelendő, hogy a PFS a speciális szoftvernek köszönhetően különböző tervezési alternatívákat vázolhat fel. Ezzel az ügyfél előre felmérheti döntései illetve a szakember optimalizálási javaslatai sikerét. János Zsolt és munkatársai várják a szervuszausztria.hu olvasóinak jelentkezését egyéni problémáikkal.