Sztárvendégek is Bécsbe látogatnak: Ken Follett, Dieter Grönemeyer, Donna Leon, Tommy Wierenga, Bernhard Schlink olvas műveiből, dedikál, beszélget. Magyar írók is bemutatkoznak németre fordított műveikkel. A bécsi Collegium Hungaricum önálló standdal van jelen, és ahogyan ez 2010-ben szinte magától értetődő, a súlypont Pécs, az Európai Kulturális Főváros. A Bauhaus magyar alkotóiról nemcsak a tetszetős könyv nyújt ismereteket, pódiumbeszélgetést is rendeznek. Az Arco kiadó jóvoltából európai utazást tehetnek az érdeklődők Pécsre, ismert szerzők segítik a felfedezést, kihasználva a kulturális főváros miatti figyelmet. Egy másik kötet azt mutatja be, mit nyújt Pécs a gyermekeknek. A külső helyszíneken megtartott rendezvények közül kiemelkedik a költészet-fesztivál, az Irodalom Házában – a megidézett szerzők között a magyarokat Szőcs Géza képviseli.
A Buch Wien ’10 több mint 260 kiadót vonzott a Vásárvárosba, tizenegy nemzet vesz részt, és a személyesen is jelenlévő szerzők száma eléri a háromszázat.
Az Egy város-egy könyv akció az idén sem okozott kis fejtörést a város vezetőinek, akik – elsősorban Michael Häupl, a minap ismét megválasztott polgármester kezdeményezésére – újra ismert és népszerű könyvet ajánlottak. A kínai Dai Sijie Balzac és a kis kínai varrónő című művéből épült az idei könyvtorony, amelynek leleplezésén természetesen jelen volt az 1984 óta Franciaországban élő és immár franciául író szerző. Ez a 2000-ben kiadott részben önéletrajzi, részben szerelmi regény tette Dai Sijiét egy csapásra ismertté, nem csoda, hogy két év múlva ő maga filmre is vitte. A szerzővel a város több pontján, könyvesboltokban is találkozhatnak az olvasók. A Vásárváros gazdag programjában pedig kedvelt színészek, előadók is vállaltak fellépést.
Az idei ingyen könyv a népszerű, olvasmányos irodalomhoz sorolható, s ez némi irányváltást jelez. Korábban inkább a lakosság hiányos ismereteinek pótlása volt a cél. Az első években a történelem és a múlt megismertetése állt a középpontban: elsőként az osztrák származású, hazájából a nácizmus elől elmenekült és amerikaivá lett Frederic Morton könyvét, az Örökkévalóság utcáját osztották szét százezer példányban. A következő évben, 2003-ban Kertész Imre volt a fővendég a Sorstalanság forgatókönyvével (Lépésről lépésre címmel). Két éve Ruth Klüger Tovább élni című műve jutott el százezer olvasóhoz. Tavaly az „És Nietsche sírt” című könyvből (a szerző: Irvin D. Yalom ) a nagy filozófus és Josef Breuer – a pszichoanalízis megalkotója – fiktív találkozásáról tudhatott meg többet százezer olvasó, aki ingyen jutott a kötethez.
Nem lebecsülendőek a könyvhéten megtartott workshopok, amelyek a műfordítás műhelytitkaiba, az irodalomoktatás fortélyaiba nyújtanak betekintést. Az osztrák közszolgálati televízió tematikus műsorokkal segíti a rendezvényt.