Bécs mai ismerői - és lakói - aligha gondolnák, milyen nagy hatással volt 500 évvel ezelőtt a reformáció a városra, amely nagyjából fél évszázadon át többségében református volt. A Wien Museum kiállítása elsősorban a túlnyomórészt protestáns lakosság és nemesség illetve a katolikus Habsburgok között a 16. században kialakult feszültséget állítja a középpontba.
Az anyag a reformáció kezdetétől, az ellenreformáción át egészen II. József türelmi rendeletéig (1781) tartó időszakot öleli fel, és a történészek legnagyobb örömére ritkán látható eredeti dokumentumokat vonultat fel. Látható például Luther 1517-es téziseinek egyik eredeti lenyomata és az 1555-ös augsburgi vallásbéke ugyancsak eredeti dokumentuma. Mindezt persze korabeli festmények, rézkarcok, röplapok, történelmi könyvel egészítik ki.
A május közepéig nyitva tartó kiállítással párhuzamosan az érdeklődők szokás szerint előadásokat, vetítéseket látogathatnak, kerekasztal beszélgetéseken vehetnek részt. A program a múzeum honlapján megtalálható.